vakuová manipulace
– FEZER
hadicové manipulátory manipulátory
pro neprodyšné materiály
manipulátory
pro pórovité materiály
přesná manipulace s pevným vedením vakuové stoly otočná ramena a jeřábové dráhy vakuové komponenty

VACUSTAND

VacuStand je dokonalý vakuový pracovní stůl pro jakékoli opracování ze všech stran. A pro obracení velkoplošných předmětů je VacuStand k dispozici též s elektrickým pohonem a volně stojícím ovládacím panelem.

Vacustand - naklápění a otáčení

Ideální pro opracování ze všech stran

Zařízení řady VacuStand se vyznačuje lehkou, avšak velmi robustní hliníkovou konstrukcí. Zpracovávané předměty lze naklápět o 90°, u typu VS-I v každé pracovní poloze otáčet o 360°. Mimoto může být pracovní stojan nastaven na individuální pracovní výšku obsluhy, čímž zajišťuje ergonomické opracování obrobků. Vakuum se reguluje nožním ovladačem, který je možno nastavit podle potřeby. Pro obě řady těchto zařízení jsou k dispozici nohou ovládané brzdy takže obsluha má obě ruce volné pro vlastní opracování. Sotva to již může být praktičtější. Pro nejrůznější požadavky je k dispozici široký výběr přísavných desek a nástavců, které lze vyměňovat i během provozu.

Vacustand - elektrické obracení

Obracení zcela snadné!

Ideální pro zapojení do pracovních procesů, při nichž je nutné zpracovávané předměty obracet. Břemena se pokládají na přísavné desky, a pak se pomocí tlačítek umístěných na stacionárním ovládacím panelu elektricky obracejí. Krajní polohy jsou zajištěny koncovými spínači, jimiž se proces obracení samočinně zastaví. Po sejmutí obráceného břemena se zařízení stisknutím tlačítka vrací do výchozí polohy. Systém je zabezpečen zabudovaným zásobníkem vakua a akustickým výstražným zařízením. Pro různé aplikace je k dispozici četné volitelné příslušenství nebo zvláštní konstrukce.